Viré-Clessé Vieilles Vignes - Chardonnay
Frankrijk - Viré
€
- Een zee aan ervaring, enthousiasme en kennis
- Versheid en kwaliteit hoog in het vaandel
- Uitstekende service
Deze witte topwijn van Domaine André Bonhomme komt van 75-90 jaar oude wijnstokken die gepland zijn in prachtige kalkbodems op de hellingen van Viré Clessé. We kunnen spreken van een biologische cultuur, wel met kleinere rendementen, maar selectief volrijp manueel geplukt.
Die natuurlijk geconcentreerde wijn mag dan 20 maand zachtjes rijpen op eiken vaten en bereikt dan een wonderlijke textuur.
De Vieilles Vignes heeft een gele kleur met gouden reflecties. Het is een veelzijdige, droge witte wijn die zowel fruitig, gestructureerd als complex is, met aroma’s van witte perzik, citroenrasp en gebrande hazelnoot.
Tip van STELOY: schenk deze prachtige chardonnay op 12 °C bij kreeft, tarbot of coquilles. Laat hem gerust even ademen in een karaf.
| Jaargang: | 2023 |
|---|---|
| Druif: | Chardonnay |
| Smaak: | Fris, Intens |
| Wijnland: | Frankrijk |
| Regio: | Viré |
| Wijnhuis: | Domaine André Bonhomme |
| Inhoud: | 75 cl |
| Culinaire serveertips: | Witte visgerechten, Kreeft |